WYCINANIE LASEROWE RUR I PROFILI

Usługi wycinania laserowego 3D świadczymy na maszynach:

 • TruLaser Tube 7000 4kW Fiber z ukosowaniem
 • TruLaser Tube 5000 2kW Fiber

Klasyfikacja materiałów do cięcia laseremusługa wycinania laserowego

Maksymalna grubość ścianki obrabianych rur i profili:

 • Stal czarna – 10 mm
 • Stal nierdzewna – 6 mm
 • Aluminium – 6 mm
 • Maks. średnica rury: 254mm

Dzięki narzędziu TruTops Calculate jesteśmy w stanie szybko i dokładnie określić czas obróbki detalu oraz wyliczyć dla Państwa koszt jego wytworzenia.

Cięcie laserowe elementów ze stali i aluminium

Nie można sobie wyobrazić dzisiejszych konstrukcji bez rur oraz profili. W związku z postępem techniki wymagania im stawiane są coraz wyższe. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są profile ze skomplikowanymi wycięciami oraz o złożonych kształtach. Naprzeciw takim wymaganiom wyszła zaawansowana technologia laserowa. Dzisiejsze obrabiarki z łatwością pozwalają na wycinanie laserem w profilach oraz obróbkę laserową rur wykonanych ze stali nierdzewnej, czarnej lub aluminium.
wycinanie laserowe rur

Na czym polega cięcie laserowe?

Wycinanie laserowe to proces rozdzielania technicznego, który z dużym powodzeniem stosuje się przy czynnościach takich jak cięcie rur i profili.

W trakcie pracy wykorzystywana jest wiązka laserowa, która na wybranej powierzchni rozprowadza ogromną ilość energii. Warto podkreślić, że opisywana energia kumuluje się na niewielkiej przestrzeni. Następnie, zgodnie z zasadami fizyki, w momencie styku promienia lasera z materiałem następuje jej przeniesienie. To właśnie ten proces pozwala na sporządzenie najdokładniejszych cięć materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna.

Wykorzystanie wiązek lasera sprawia, że to właśnie ten sposób cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oczywiście konieczne będzie dopasowanie konkretnej metody do materiału, który zostanie poddany obróbce. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jakie laserowe cięcie sprawdzi się najlepiej w danym przypadku.

Wycinanie laserowe a mechaniczne sposoby obróbki

wycinanie i obróbka laserowa profiliWybierając usługę cięcia rur lub profili, wiele osób zastanawia się, która metoda będzie lepsza. Warto podkreślić, że opisywane cięcie laserowe to rozwiązanie szybsze niż dostępne na rynku metody mechaniczne.

Precyzyjne wykorzystanie wiązki lasera pozwala na uzyskanie gładkich krawędzi, które nie wymagają dalszych działań. Oznacza to, że produkt jest już gotowy. Laserowe cięcie to także możliwość wykonania dowolnej liczby produktu, który jest w 100% powtarzalny. Szeroki zakres dostępnych materiałów, elastyczność i oszczędność materiałów to bez wątpienia elementy, które przemawiają za wybraniem opcji, jaką jest cięcie rur i profili przy użyciu lasera.

Oczywiście warto pamiętać, że taka opcja wiąże się z większymi kosztami niż w przypadku mechanicznych sposobów obróbki. Oczywiście w zamian otrzymujemy najlepszą jakość, idealnie obrobiony produkt, szybką realizację oraz brak jakichkolwiek ograniczeń ilościowych.

Wycinanie laserowe – gwarancja precyzji i szybkości

Laser gwarantuje dowolność kształtu wycinanych konturów. Nawet najbardziej skomplikowane kontury można wyciąć przy pomocy wiązki laserowej. Cięcie laserem rur stanowi alternatywę wobec technologii obróbki skrawaniem jak cięcie piłą, wiercenie czy frezowanie. Niezależnie od materiału znacznie przyspiesza realizację usługi i w porównaniu do konwencjonalnych metod cięcia rur oraz profili – koszty jednostkowe również obniżają się w zauważalny sposób.

Dodatkowym atutem jest to, że jednym narzędziem – laserem – możliwe jest precyzyjne wycinanie w najróżniejszych rodzajach materiałów o różnych grubościach i geometriach. W porównaniu z innymi technologiami cięcie laserowe ograniczana także ilość potrzebnych urządzeń oraz czas przeznaczony na wymianę narzędzi.

Zalety laserowego wycinania profili

Wprowadzona w firmie obróbka laserowa profili daje wymierne korzyści:

 • gwarancję uzyskania wyrobów najwyższej jakości,
 • dowolną ilość dokładnych i powtarzalnych elementów wycinanych laserowo,
 • dowolne kształty wycinanych otworów,
 • wysoka jakość ciętej krawędzi,
 • możliwość obróbki profili o dowolnym kształcie: rury okrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz w kształcie C, I, L i innych,
 • wycinanie otworów w profilach nierdzewnych szlifowanych i polerowanych, bez naruszenia ich powierzchni,
 • komputerowe przygotowanie programów technologicznych na laser, skraca czas przygotowania produkcji.

Cięcie laserem to mnóstwo możliwości

Laser gwarantuje dowolność kształtu wycinanych konturów. Nawet najbardziej skomplikowane kontury można wyciąć przy pomocy wiązki laserowej. Cięcie laserem rur stanowi alternatywę wobec technologii obróbki skrawaniem jak cięcie piłą, wiercenie czy frezowanie. Niezależnie od materiału znacznie przyspiesza realizację usługi i w porównaniu do konwencjonalnych metod cięcia rur oraz profili – koszty jednostkowe również obniżają się w zauważalny sposób.

Wycinanie laserowe rur i profili otwiera nowe możliwości produkcyjne. Poprzez obróbkę bez użycia siły nacisku możliwa jest obróbka elementów cienkościennych bez deformowania ich kształtów. Precyzyjne wycinanie pozwala także na tworzenie innowacyjnych elementów. Technologia laserowa wciąż się rozwija i najnowocześniejsze urządzenia pozwalają przycinać i wykonywać otworowania w elementach o znacznie bardziej skomplikowanych kształtach niż standardowe profile.