Elektrodrążenie wgłębne i drutowe

Nowoczesny park maszynowy w postaci elektrodrążarek wgłębnych i drucikowych pozwala nam na wykonywanie wszelkiego rodzaju:

  • matryc
  • stempli
  • wkładów
  • form wtryskowych
  • tłoczników i wykrojników

Elektrodrążenie drutem stosuje się w celu obróbki twardych materiałów takich jak stal szybkotnąca, stal hartowana lub węgliki spiekane. Elektrodrążenie drucikowe to niezwykle precyzyjny sposób cięcia do którego używa się drutu o grubości 0,1-0,3mm. Proces ten doskonale sprawdza się w produkcji wykrojników, form wtryskowych oraz narzędzi do obróbki skrawaniem.

Proces elektrodrążenia drucikiem gwarantuje wysoką precyzję wykonania, dużą gładkość powierzchni możliwe do uzyskania przy nawet bardzo skomplikowanych kształtach.

Elektrodrążenie wgłębne to proces pozwalający na obróbkę specjalistycznych detali, takich jak części maszyn wykonane z materiałów trudnoskrawalnych. Metoda ta pozwala na uzyskanie trudnych i skomplikowanych kształtów, niemożliwych do wykonania w procesie obróbki skrawaniem. Proces elektrodrążenia wgłębnego sprawdza się znakomicie przy kształtach wklęsłych oraz powierzchniach łączących się pod kątem ostrym.

Wielkim plusem metody elektrodrążenia jest możliwość obróbki praktycznie każdego materiału, który przewodzi prąd, takich jak stal hartowana, stal szybkotnąca, węgliki spiekane.