Gięcie na giętarkach 3-rolkowych

Różnorodność dostępnych na rynku maszyn do gięcia jest ogromna. Jednymi z najważniejszych urządzeń znajdujących się w specjalistycznych firmach są giętarki. Pozwalają na precyzyjne wykonanie wielu elementów, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że giętarki do profili są w stanie zapewnić nam wykonanie precyzyjnych zagięć w wyrobach wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Również giętarki do rur posiadają doskonałe możliwości w tym zakresie. Giętarki rolkowe mają zastosowanie niemal we wszystkich dziedzinach przemysłu: branży meblowej, budownictwa oraz w przemyśle motoryzacyjnym, a nawet lotniczym. Giętarki ze sterowaniem CNC znajdują zastosowanie tam, gdzie wymagana jest wysoka powtarzalność produkcji skomplikowanych giąć przestrzennych.

Giętarki 3-rolkowe charakterystyka

Jednym z popularnie stosowanych giętarek CNC są giętarki trójrolkowe. Giętarki te znane są także pod nazwą zwijarek lub walcarek. Urządzenia, takie jak giętarki trójrolkowe gną, stosując metodę zwijania rury lub profilu między trzema rolkami, stąd ich nazwa. Giętarki te charakteryzują się tym, że posiadają trzy rolki, z których co najmniej jedna jest sterowana numerycznie, co pozwala na zaginanie rur i profili na zadany promień. Dociśnięcie jednej rolki powoduje odginanie prowadzonej rury bądź profilu po łuku. Gięcie cnc rur i profili pozwala osiągać niezwykle wysoką powtarzalność wykonywanych elementów.

Sterowanie pracą maszyny przy pomocy sterownika CNC pozwala przyspieszyć cykl gięcia. Giętarki takie pracują na zasadzie automatycznej i znajdują zastosowanie do seryjnej produkcji giętych elementów o złożonej komplikacji gięć. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii sterujących nawet najbardziej złożone gięcie cnc profili wykonywane jest w minimalnym czasie oraz z najwyższą dokładnością.

Wszelkiego typu giętarki trój rolkowe wyposażone w sterowanie cnc są chętnie wykorzystywane do produkcji balustrad, a także poręczy i innego rodzaju stalowych konstrukcji.