WYCINANIE LASEROWE RUR I PROFILI

Usługi wycinania laserowego 3D świadczymy na maszynie TruLaser Tube 5000 fiber

Klasyfikacja materiałów do cięcia laseremusługa wycinania laserowego

Maksymalna grubość ścianki obrabianych rur i profili:

  • Stal czarna – 8 mm
  • Stal nierdzewna – 4 mm
  • Aluminium – 2 mm

Dzięki narzędziu TruTops Calculate jesteśmy w stanie szybko i dokładnie określić czas obróbki detalu oraz wyliczyć dla Państwa koszt jego wytworzenia.

Cięcie laserowe elementów ze stali i aluminium

Nie można sobie wyobrazić dzisiejszych konstrukcji bez rur oraz profili. W związku z postępem techniki wymagania im stawiane są coraz wyższe. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są profile ze skomplikowanymi wycięciami oraz o złożonych kształtach. Naprzeciw takim wymaganiom wyszła zaawansowana technologia laserowa. Dzisiejsze obrabiarki z łatwością pozwalają na wycinanie laserem w profilach oraz obróbkę laserową rur wykonanych ze stali nierdzewnej, czarnej lub aluminium.
wycinanie laserowe rur

Wycinanie laserowe – gwarancja precyzji i szybkości

Laser gwarantuje dowolność kształtu wycinanych konturów. Nawet najbardziej skomplikowane kontury można wyciąć przy pomocy wiązki laserowej. Cięcie laserem rur stanowi alternatywę wobec technologii obróbki skrawaniem jak cięcie piłą, wiercenie czy frezowanie. Niezależnie od materiału znacznie przyspiesza realizację usługi i w porównaniu do konwencjonalnych metod cięcia rur oraz profili – koszty jednostkowe również obniżają się w zauważalny sposób.

Dodatkowym atutem jest to, że jednym narzędziem – laserem – możliwe jest precyzyjne wycinanie w najróżniejszych rodzajach materiałów o różnych grubościach i geometriach. W porównaniu z innymi technologiami cięcie laserowe ograniczana także ilość potrzebnych urządzeń oraz czas przeznaczony na wymianę narzędzi.

Zalety laserowego wycinania profili

wycinanie i obróbka laserowa profiliWprowadzona w firmie obróbka laserowa profili daje wymierne korzyści:

  • gwarancję uzyskania wyrobów najwyższej jakości,
  • dowolną ilość dokładnych i powtarzalnych elementów wycinanych laserowo,
  • dowolne kształty wycinanych otworów,
  • wysoka jakość ciętej krawędzi,
  • możliwość obróbki profili o dowolnym kształcie: rury okrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz w kształcie C, I, L i innych,
  • wycinanie otworów w profilach nierdzewnych szlifowanych i polerowanych, bez naruszenia ich powierzchni,
  • komputerowe przygotowanie programów technologicznych na laser, skraca czas przygotowania produkcji.

Cięcie laserem to mnóstwo możliwości

Wycinanie laserowe rur i profili otwiera nowe możliwości produkcyjne. Poprzez obróbkę bez użycia siły nacisku możliwa jest obróbka elementów cienkościennych bez deformowania ich kształtów. Precyzyjne wycinanie pozwala także na tworzenie innowacyjnych elementów. Technologia laserowa wciąż się rozwija i najnowocześniejsze urządzenia pozwalają przycinać i wykonywać otworowania w elementach o znacznie bardziej skomplikowanych kształtach niż standardowe profile.