Wycinanie laserowe rur i profili

Usługi wycinania laserowego 3D świadczymy na maszynie TruLaser Tube 5000 fiber

 

Maksymalna grubość ścianki obrabianych rur i profili:

  • Stal czarna – 8 mm
  • Stal nierdzewna – 4 mm
  • Aluminium – 2 mm

 

Dzięki narzędziu TruTops Calculate jesteśmy w stanie szybko i dokładnie określić czas obróbki detalu oraz wyliczyć dla Państwa koszt jego wytworzenia.

 

Nie można sobie wyobrazić dzisiejszych konstrukcji bez rur oraz profili. W związku z postępem techniki wymagania im stawiane są coraz wyższe. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są profile ze skomplikowanymi wycięciami oraz o złożonych kształtach. Naprzeciw takim wymaganiom wyszła zaawansowana technologia laserowa. Dzisiejsze obrabiarki z łatwością pozwalają na wycinanie laserem w profilach oraz obróbkę laserową rur.

Laser gwarantuje dowolność kształtu wycinanych konturów. Nawet najbardziej skomplikowane kontury można wyciąć przy pomocy wiązki laserowej. Cięcie leserem rur stanowi alternatywę wobec technologii obróbki skrawaniem jak cięcie piłą, wiercenie czy frezowanie. Znacznie skraca czas obróbki i w porównaniu do konwencjonalnych metod obróbki rur oraz profili – koszty jednostkowe obniżają się w znaczny sposób. Dodatkowym atutem jest to, że jednym narzędziem – laserem – możliwe jest wycinanie w najróżniejszych rodzajach materiałów o różnych grubościach i geometriach W porównaniu z innymi technologiami ograniczana jest ilość potrzebnych urządzeń oraz czas przeznaczony na wymianę narzędzi.

Zalety laserowego wycinania profili

Wprowadzona w firmie obróbka laserowa profili daje wymierne korzyści:

  • gwarancję uzyskania wyrobów najwyższej jakości,
  • dowolną ilość dokładnych i powtarzalnych elementów wycinanych laserowo,
  • dowolne kształty wycinanych otworów,
  • wysoka jakość ciętej krawędzi,
  • możliwość obróbki profili o dowolnym kształcie: rury okrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz w kształcie C, I, L i innych,
  • wycinanie otworów w profilach nierdzewnych szlifowanych i polerowanych, bez naruszenia ich powierzchni,
  • komputerowe przygotowanie programów technologicznych na laser, skraca czas przygotowania produkcji.

Zastosowanie lasera do obróbki rur i profili otwiera nowe możliwości produkcyjne. Poprzez obróbkę bez użycia siły nacisku możliwa jest obróbka elementów cienkościennych bez deformowania ich kształtów. Precyzyjne wycinanie pozwala także na tworzenie innowacyjnych elementów. Technologia laserowa cały czas się rozwija i najnowocześniejsze urządzenia pozwalają przycinać i wykonywać otworowania w elementach o znacznie bardziej skomplikowanych kształtach niż standardowe profile.